SAKE eestikeelne versioon väljas

SAKE eestikeelne versioon väljas

Tervist!

SAKE (Sorcerers, Adventurers, Kings and Economics) eestikeelsena on valmis ja teksti kujul vaba mängimiseks.

SAKE on lauataguse rollimängu süsteem, mis on disainitud silmas pidades mänguseltskondasi, kes tahaksid oma mängule mõningaid strateegiamängude elemente lisada: ehitada oma lossi, linnakest, arendada kuningriiki, juhtida sõjaväge või tegeleda kaubanduse ning piraatlusega. Süsteem sisaldab samas ka kõike nö tavapärast: individuaalsed võitlused, koopatuhnimine, maagia, imelikud jumalad jne.

Täpsemalt on kõik kirjas SAKE baasraamatus.

Lisasin reeglid Wordi failina (pdf ka lisatud), sest sellisel viisil on see kõige käepärasem mängijatele, et sealt midagi lõigata või ümber tõsta kui midagi spetsiifilist tahata välja printida. Lisaks on tegemist ilma kujunduse ja illustratsioonideta dokumendiga. Edasi tegelen raamatu tõlkimise, illustreerimisega ja lõpuks ka kujundamisega, seda aga juba inglise keeles (sellest plaanist ka asjaolu, et mõned sõnad on raamatus inglisekeelsed). Ingliskeelsena ilmub kogu reeglistik siin samal lehel – loodetavasti kõik kokku aprilli lõpuks. Raamatu kokku panemise ja selle raha eest müümise üle saab arutama hakata alles sellest hetkest. Ning lisaks, see Wordi fail siin ei muutu kunagi tasuliseks, ega ülejäänud failid selles postituses. Need on ka kõik, mis tegelikult vaja, et SAKEt mängida.

Ma loodan, et süsteem leiab huvilisi, kes selle kasutusele võtavad.

DownloadSelgitus
SAKE baasraamatWordi failina
SAKE baasraamatPdf failina
Cheat SheetsKõiksugused tabelid väljaprintimiseks, mida võib mängides enim vaja minna
Character sheetInteraktiivne
DomeenilehtDomeeni nö Character sheet
Army Flank SheetSõjaväe Character sheet, selleks kui sõjaväega seiklema minna. Interaktiivne.
Company sheetÜhe üksuse Character sheet, kui kontrollida lahingus ainult ühte üksust. Interaktiivne.
Mängujuhi seikluslehtAbiks mängu rännakusegmentide planeerimisel + kõiksugused juhuslikud juhtumised rännakul.
Mängija seikluslehtNagu Character sheet aga kogu grupile. Kasutatakse siis kui tegelased rändavad tundmatutel ja/või ohtlikel maadel
Mängujuhi koopalehtKoopaleht mängujuhile – aitab koobast disainida ja organiseerida koopa uurimise mängusegmenti.
Mängija koopalehtVajalik mängijatel koobastes.
KollidHulk kõiksugu kolle, et PCdel oleks kellega möllata.

Kuigi  ma olen teinud SAKEle üle kõikide sotsiaalmeedia platvormide kontod, siis ma eelistaksin, kui tõsisem tagasiside ilmuks selle sama postituse alla siin blogis. Sel juhul ei kao see igasuguste pingide ja blingide vahele ning ma saan alati siia postituse juurde tagasi tulla, et vaadata, mis kogukonna arvates vajab muutmist, mida tahaks veel jne.

Tänan!

Rainer Kaasik-Aaslav

Uudiskiri

Kui mäng huvitab Sind ning Sa sooviksid kõige olulisemaid uudiseid otse enda meilile, siis palun sisesta oma meiliaadress uudiskirja jaoks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts